sayfa açılıyor...

SS-22

All living beings in the universe, despite their dissociating differences and contrasts, are connected to each other by strong bonds. Every single part of the Nature, which may be the most basic outlet for this synergy, is a proof of the desired simplicity and its total system. Human has been transformed by the way he has chosen to create “the complex” in this designed perfect order. No doubt he will be able to make peace with himself when he will realise the importance of the balance that shall be reached in all the equipment he has. Mixed with this spirit and consciousness, dominated by the serenity of natural fabrics and calm tones, NU SS22 collection also contains the enthusiasm brought by strong colors, referring to all the contrasts that determine the lines of our lives.

kamera arkası

markaya dair

NU koleksiyonları, her türlü fonksiyonel statü ve ihtiyaca cevap veren yeni bir giyim stilini temsil eder. Karmaşık ve kabul gören orantıları renk dışı ifade etmesiz zor olan bir dünyaya rağmen siyahın hakimiyeti ile hayat bulur.

Sezona ait renkler ise çoğunlukla muhafazakar boyutlara meydan okumak veya yenilikçi kumaşların zamansız parçalar üzerindeki yansımalarını benimsemek için kullanılır.

Yarattığı enerjiye derinden inandığımız “ruhları giydirebilmek” felsefemiz; markayı cinsiyetin önemsiz olduğu bir kimliğe büründürürken, NU kadınını yaşı olmayan konforlu ve fakat bir o kadar sofistike bir zerafete taşır.

nu world

mağazalarımız